מחלקת הסיוע

מחלקת הסיוע של מסל"ן מעניקה סיוע נרחב, תמיכה נפשית ומעשית, ליווי וייעוץ המותאמים באופן אישי לצרכים האינדיווידואליים של כל פונה. הסיוע מוענק לנפגעות ולנפגעי אונס, תקיפות מיניות, הטרדות מיניות ואלימות במשפחה ולבני משפחותיהם.

סיוע וליווי בהליך המשפטי

Please reload

יחידה טיפולית

Please reload

סיוע וליווי לנשים יוצאות מקלט

Please reload

קו הסיוע והחירום 1202

Please reload

קו הסיוע והחירום 1202

הקו פועל 24 שעות ביממה ,7 ימים בשבועומעניק מענה מקצועי ב 8- שפות.

 

הקו מאויש על ידי מתנדבות אשר עברו 

הכשרה מעמיקה וממושכת.

08-6421313

1202 (נשים) 1203 (גברים)

siyua@maslan.org.il |  052-6216008

סיוע וליווי בהליך המשפטי

"החוק היבש לא נרטב אף פעם, אפילו לא מדמעה של ילדה…"

 

"המפגש בין הנפגעת לחוקר הוא קשה, כי הצרכים של כל צד מאוד שונים. הנפגעת מבקשת הגנה וביטחון ונאבקת לשכוח את אירוע הפגיעה. החוקר זקוק לכל המידע, מפורט ובסדר כרונולוגי והגיוני. מהות הפרויקט היא להוות גשר בין צרכי הנפגעת וצרכי הממסד".

 

מיכל מזרחי, רכזת ליווי בהליך המשפטי

מאפשר קבלת ייעוץ וליווי משפטי לנפגעות ולנפגעים –החל מההתלבטות האם להגיש תלונה, דרך כל שלבי ההליךהמשפטי - פלילי או אזרחי. 


ליווי אישי המוענק לנפגעות במהלך החקירות במשטרה 

והטיפול בעניינן אצל הגורמים הממסדיים השונים (הפרקליטות, הביטוח הלאומי, הרבנות, בתי החולים ועוד).

siyua@maslan.org.il |  052-6216008

יחידה טיפולית

"ביחד עם המטופלות שלי, אני יוצאת למסע המפרך, הכואב והארוך אל הזיכרון, אל הטראומה ואל ההחלמה. אני רואה במסע הזה בלתי נמנע, ובמטופלות שבוחרות ללכת בו – נשים אמיצות במיוחד. אני גאה ונרגשת, יום-יום, על הזכות שניתנה לי, לצעוד לצידן במסע הזה".

 

עו"ס ברברה לוינסון, מטפלת ביחידה הטיפולית

פגיעה מינית הינה חוויה טראומטית בעלת מאפיינים ייחודיים. השלכותיה עלולות לחלחל לכל תחומי החיים ולהזיק לתפקוד היומיומי של הנפגעים והנפגעות. הטיפול הניתן במסל"ן הינו טיפול פרטני, אשר שואף לסייע למטופלים לחוש תחושה סובייקטיבית של ביטחון, לצמצם את הסימפטומים הפוסט-טראומתיים לממדים נשלטים, להגביר את היכולת לשאת רגשות הקשורים לזיכרונות הטראומתיים, להשיג תחושה של שליטה בזיכרונות הטראומטיים כך שלא יטרידו ויפריעו לתפקוד, להבין את ההשלכות של הטראומה ולשלב את לקחי העבר בחיים בהווה, לקדם תחושת ערך עצמי חיובי, להגביר את היכולת ליהנות ולקיים מערכות יחסים בריאות. כמו כן, מסל"ן מפעילה קבוצות טיפוליות לנפגעות תקיפה מינית ולהורים אשר ילדיהם נפגעו.

siyua@maslan.org.il |  052-6216008

סיוע וליווי לנשים יוצאות מקלט

"החיבור שלי לפונות ולפונים שלנו הוא דרך קבלתם כפי שהם והערכה עמוקה לכוחות שלהם".

 

עו"ס דינה שפירא, רכזת עולים וסיוע לנשים יוצאות מקלט

במסגרת הפרויקט מוענק ליווי וסיוע לנשים יוצאות מקלט, מרגע יציאתן מהמקלט ועד להשתלבותן לאורך שנים בקהילה. הליווי והסיוע לנשים כולל מתן תמיכה נפשית, מתן אינפורמציה, תיווך לקבלת טיפול, תיווך וסיוע אל מול ארגונים מסייעים נוספים ואל מול הגורמים הממסדיים (משרד הפנים, עמידר, בנקים ועוד). ההשתלבות בפרויקט היא ללא תשלום או התחייבות כספית כלשהי.

olim@maslan.org.il | 052-6216022